Fredag hemma hos oss, en fredag som mest har ägnats åt arbete, försöka komma ikapp med mailhögen som växt gigantisk i veckan när jag legat sjuk.
En inte så rolig vecka på det stora hela men det har definitivt funnit ljusglimtar, roliga uppdrag som blivit klara och inte minst ett paket som äntligen kom nu i veckan.
Jag slog nämligen till på Gatto No 2 (Adlink) när det var belysningskampanj hos Svenssons i Lammhult, jag hade ju den lilla som står där på sängbordet sedan tidigare, och nu i veckan kom äntligen den stora!
Så himla fina, lamporna från Flos är som små smycken som väcker ha begär, fråga mig inte vad det är för magisk kraft de besitter, men det känns onekligen som om de kallar på mitt namn.
Kram
Funderar på, om skärmen klarar sig utan att gulna?
Den lilla som jag haft i några år har inte gulnat det minsta 🙂
Mvh Anette
Hej 🙂
Köpte precis en Gatto lampa också.
Undrar om du upplever att din luktar kemikalier? Och om din dimmer också brusar högt 🙁
Tänkte höra med någon som också äger en innan jag kontaktar butiken 🙂
Med vänlig hälsning Marie Lindahl
Hej Marie!
Nej, det är inget jag har reflekterat över, hoppas det försvinner när den varit uppackad ett tag.
Mvh Anette